- Kaltinėnai – ypatinga vieta
- 5 geriausios vietos, kurias privalote aplankyti lietinguoju metų sezonu
- Švenčionių rajonas
- Maitinimo paslauga ir pramogos
- Po kalvotąją Žemaitiją
- Gyvūnija Europoje
- Kaimo turizmo marketingas 🦊
- Kaimo turizmo teisiniai pagrindai
- Kelionės siejamos su renginiais
- Minimalūs reikalavimai turizmo sodybai
Kiekvienoje kaimo turizmo sodyboje privaloma laikytis sanitarijos – higienos, priešgaisrinės apsaugos bei patalpų eksploatavimo reikalavimų. Kaimo turizmo paslauga turi būti teikiama atsižvelgiant į vietinės valdžios reikalavimus, susijusius su vandens tiekimu, kanalizacija, atliekų šalinimu, bendru saugumu, aplinkos apsauga. Už teikiamų paslaugų kokybę atsako kaimo turizmo apgyvendinimo įstaigos savininkas.
Bendri reikalavimai kaimo turizmo sodyboms:
- apšildymas;
- apšvietimas ir ventiliacija;
- telefonas;
- pirmosios medicininės pagalbos priemonės.
Reikalavimai pastatams, jų aplinkai.
Keliami tokie reikalavimai kaimo turizmo sodyboms:
- gyvenamosioms patalpoms,
- bendro naudojimo patalpoms;
- būsto aplinkai;
- minimalūs reikalavimai kempingui;
- bendrieji reikalavimai įrangai apgyvendinant neįgalius turistus.
Sodybas rekomenduotina įrengti maždaug iki 100 kilometrų spinduliu nuo didžiųjų miestų. Vokietijoje į artimesnes sodybas važiuojama dviračiais. Neleidžiama turizmo sodybų įrengti arti greitkelių. Nuo jų tokios sodybos turėtų būti nutolusios bent 3 – 4 kilometrus. Galvojant apie naujos sodybos kūrimą, pravartu įsiminti, kad jos teritorija neturėtų būti mažesnė negu 1,5 ha, joje esančių numerių (vieno, dviejų, trijų kambarių) skaičius neturėtų viršyti dvidešimties. Didelį turistų traukos poveikį turi vandens telkiniai, miškas.
Kaimo sodybos pasirinkimą daugiausia lemia jos dislokacija. Net 61 proc. vartotojų nurodė, kad svarbiausias kriterijus renkantis sodybą ar ji yra prie vandens telkinių. 42 proc. vartotojų teigė, kad lemiantis kriterijus yra papildomos paslaugos, pvz., galimybė pažvejoti, žaidimų aikštelė, pirtis, baseinas. 24 proc. vartotojų svarbūs siūlomi patogumai, o 22 proc.- pažįstamų rekomendacijos. Penktoje vietoje yra kaina, ją kaip lemiantį pasirinkimo kriterijų nurodė 20 proc. vartotojų. Gandriukus, kuriais žymimos kaimo sodybos, žino tik 5 proc. vartotojų.
Savivaldybė, suteikdama kaimo turizmo paslaugų teikėjams kaimo turizmo paslaugos teikimo pažymėjimą, privalo kontroliuoti, kad apgyvendinimo paslaugoms būtų naudojami tik individualūs gyvenamieji namai, ūkininkų sodybos ar jų dalys (svirnai, žvejų, medžiotojų nameliai ar pan.), vasarnamiai, sodo nameliai arba kambariai išvardintose patalpose. Apgyvendinimui negali būti skirta daugiau šešių nuomojamų kambarių. Esant didesniam kambarių skaičiui, turi būti taikomi apgyvendinimo paslaugų įmonės reikalavimai.
Kaimo turistų negalima apgyvendinti virtuvėje, pereinamuose kambariuose. Apgyvendinimui skirtose patalpose neturi būti vabzdžių, pelių ar kitokių kenkėjų. Visose turistų naudojamuose kambariuose turi būti palaikoma nustatyta temperatūra. Turistams turi būti užtikrinta ramybė ir tyla. Jeigu kambariuose nėra televizoriaus, jis turi būti įrengtas atskiroje patalpoje. Kaimo turizmo paslaugų teikėjas privalo užtikrinti turistų daiktų saugumą. Šalia namo turi būti įrengta vieta mašinų parkavimui. Turistams turi būti prieinamos pirmosios medicinos pagalbos priemonės bei ryšio priemonės nelaimės atveju.
p.s.
Jeigu Jūsų sodyba jau yra visai SUPuvusi …
ir netoliese dar yra kažkokia SUPer per per kūūdra:
Tokiu atveju Jūms iki pilnos laimės būtinai dar trūksta (rūksta) tokios va SUP lentos:
Firminės irklentės (SUP lentos) čia.
Jei kaimo turizmo paslaugų teikėjas nesilaiko minimalių reikalavimų patalpoms, pažeidžia įstatymus jo turimo kaimo turizmo paslaugos teikimo pažymėjimo galiojimą Turizmo paslaugų komisija turės sustabdyti.
Kaimo turizmo sodybos turi atrodyti nepriekaištingai, turi būti geras susisiekimas, kelio rodyklės, tyli aplinka, laisvi plotai apie namus, puikiai sutvarkyta namų aplinka, švara. Gyvuliai neturėtų būti laikomi arti gyvenamo namo. Skatinant kaimo turizmo plėtrą Švenčionių rajone svarbu išlaikyti šiam Aukštaitijos regionui būdingą užstatymą ir sodybos išplanavimą, apželdinimą, etnografinio stiliaus tvoras, sodus.
Norint įrengti kaimo sodybą, ar kitą apgyvendinimo įstaigą kaime, būtina vadovautis rekomendacijomis interjerui.
Interjeras – meniškai suformuota ir apipavidalinta pastato vidaus erdvė ir jos įrenginiai. Interjero komponentai yra šie : įranga, erdvė ir dekoras.
Planuojant kambarių erdves reikalinga dizaino specialistų ir architektų konsultacija.
Svetainei arba poilsio kambariui įrengti paprastai naudojama šviesiausia ir erdviausia pastato dalis su langais į pietvakarius ar pietryčius. Miegamajam skiriamas gerai vėdinamas nepereinamas kambarys su langais į rytus ar pietryčius, kad į jį bent keletą valandų per dieną šviestų tiesioginiai saulės spinduliai. Virtuvė ir kitos pagalbinės patalpos įrengiamos šiaurės ar rytų pusėje.
Numeris yra vienetas, kurį sudaro vienas kambarys ar grupė kambarių, apgyvendinimo įmonėje ar gyvenamosiose patalpose sudarantys vieną nedalomą nuomojimo vienetą.
Kaimo turizmo apgyvendinimo įstaigose kambariai (numeriai) skirstomi į vienviečius, dviviečius bei apartamentus. Apartamentas yra specialaus tipo kambarys. Jį sudaro vienas ir daugiau kambarių, jame yra virtuvė ir jam priklausantis vonios kambarys ir tualetas. Tiek vienviečiai bei dviviečiai, tiek kambariai apartamente gali atitikti kelias paskirtis: miegamasis – svetainė, svetainė – valgomasis ir pan. Vonios kambariai ir tualetai kambariais nelaikomi.
Nameliai, vasarnamiai, trobelės, poilsinės, vienaukščiai su verandomis ir vilomis gali būti laikomi numeriais ir apartamentais, t.y. išnuomojamais kaip vienetai.
Vietų skaičius įmonėje ar gyvenamosiose patalpose yra nustatomas pagal skaičių asmenų, kuriems gali būti suteikta nakvynė toje įmonėje (gyvenamosiose patalpose), neskaičiuojant papildomų lovų, kurias galima pastatyti kliento prašymu.
Sąvoka „vieta“ yra taikoma viengulei lovai; dvigulė lova yra dvi vietos. Šis vienetas naudojamas bet kurio tipo apgyvendinimo pajėgumui nustatyti.
Nakvynė (ar praleista vieta) yra kiekviena naktis, kurią svečias faktiškai praleidžia (miega ar būna) ar yra įregistruotas (jo ar jos buvimas nebūtinas) kolektyvinio apgyvendinimo įmonėje ar privataus turistų apgyvendinimo patalpose.
Nakvynės yra skaičiuojamos pagal svečio gyvenamąją šalį ir pagal mėnesį. Atvykimo data paprastai skiriasi nuo išvykimo datos, bet asmenys, atvykstantys po vidurnakčio ir tą pačią dieną išvykstantys, yra įtraukiami į nakvynių skaičių. Asmuo neturėtų būti vienu metu registruojamas dvejose apgyvendinimo įmonėse.